Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Bakterie do oczyszczalni przydomowych

W ofercie znajdziesz szeroki wybór biopreparatów przeznaczonych do stosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Proponujemy zarówno środki, które umożliwiają rozruch takiego systemu, jak i te do regularnego stosowania. Dlaczego warto ich używać?

Przede wszystkim dlatego, że znacząco poprawiają wydajność. Biopreparaty do oczyszczalni domowych zawierają kompozycję bakterii i enzymów, które rozkładają zanieczyszczenia. Bez nich cały proces odbywałby się znacznie wolniej, a także mógłby prowadzić do powstawania uciążliwych odorów, złogów czy niedrożności. 

Zaletami oferowanych produktów są przede wszystkim:

 • wysokie skoncentrowanie aktywnych substancji,
 • duża skuteczność w rozkładaniu zanieczyszczeń,
 • ograniczanie namnażania się niepożądanych patogenów,
 • całkowity brak szkodliwego wpływu na środowisko.

Szczególnie ostatnia właściwość jest istotna w kontekście oczyszczalni przydomowych. Jeśli zdecydowałeś się na korzystanie z takiego systemu, z pewnością nie jest Ci obojętna kondycja środowiska naturalnego. Wybierając nasze produkty, masz pewność, że stawiasz na środki ekologiczne, które nie szkodzą otoczeniu. Zanieczyszczenia są przez nie rozkładane do substancji neutralnych, takich jak:

 • woda, 
 • dwutlenek węgla,
 • związki azotu. 

Dlatego bez obaw mogą zostać wydalone poza system oczyszczający ścieki.

Rodzaje biopreparatów do oczyszczalni przydomowych

Oferowane produkty są dostępne w różnych wariantach, dlatego możesz dobrać taki, który idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby. Oprócz środków niezbędnych do rozruchu oczyszczalni kupisz u nas także enzymatyczne udrożniacze drenaży i odpływów. Te preparaty mogą się przydać, jeśli system nie działa z taką wydajnością, z jaką powinien. 

Może się okazać, że instalacja rozsączająca została zatkana przez gromadzące się osady. Błona biologiczna powstająca w takich miejscach jest zjawiskiem niepożądanym, dlatego trzeba ją usuwać. Produkty udrożniające zawierające odpowiednio dobrane enzymy idealnie sprawdzą się w tym zadaniu. Efektywnie rozkładają także zanieczyszczenia gromadzące się w odpływach urządzeń sanitarnych i w kanalizacji. 

Kolejną grupą wartych polecenia produktów są preparaty do eksploatacji oczyszczalni. Szczególnie wygodne w stosowaniu są saszetki, które wystarczy wrzucić do toalety i spłukać. Zawierają szczepy bakterii i enzymy, które aktywują procesy rozkładu ścieków. Chronią także przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu. 

Jak stosować bakterie do oczyszczalni?

Bakterie do oczyszczalni należy stosować zgodnie z harmonogramem, który dobiera się do rodzaju i wielkości zbiornika oczyszczalni oraz wydajności układu rozsączającego. Informacje na ten temat można uzyskać u producenta i projektanta oczyszczalni. W trakcie eksploatacji przydomowej ekologicznej oczyszczalni ścieków dobrze jest monitorować jej funkcjonowanie, tak aby wprowadzić odpowiednie korekty w częstotliwości i ilości aplikowanych bakterii. Dzięki temu można dostosować proces eksploatacji oczyszczalni do indywidualnych warunków, z jakimi ma się do czynienia w danym przypadku. Instrukcje na temat dozowania bakterii do oczyszczalni są dostępne także na opakowaniu każdego preparatu Biozym. 

Dzięki nim użytkownik zawsze może dobrać odpowiednią ilość bakterii do aplikacji na danym etapie eksploatacji czy realizacji czynności serwisowych związanych z obsługą oczyszczalni (likwidacji zalegającego tłuszczu i osadu w zbiorniki, fetoru czy udrażniania drenów rozsączających lub studni chłonnych).

 1. Bakterie do rozruchu oczyszczalni – uruchomienie oczyszczalni wymaga założenia kolonii pożytecznych bakterii, która będzie tworzyć aktywną mikroflorę oczyszczalni. Zabieg tego typu powtarza się po oczyszczeniu zbiornika oczyszczalni.Dostępny jest specjalny środek Biostart, dedykowany do rozruchu oczyszczalni.
 2. Bakterie do eksploatacji oczyszczalni – użytkowanie oczyszczalni wymaga sukcesywnego zasilania mikroflory, która jest narażona na szkodliwe działanie chemii dostarczanej codziennie wraz ze ściekami. Zasilanie i odbudowa mikroflory pozwala uniknąć problemów z zalegającym kożuchem tłuszczowym, nieprzyjemnymi zapachami i niedrożnością systemu rozsączającego. Bakterie do eksploatacji dostępne są w formie preparatów Enzybac i Neozyme.

Bakterie do udrożnienia systemu rozsączania i likwidacji tłuszczów w ściekach – w sytuacji, w której doszło do zanieczyszczenia systemu rozsączania tłuszczami i innymi niezredukowanymi osadami organicznymi, trzeba zastosować zabieg czyszczenia odpływów i drenów. Stosuje się do tego środek Biomax.

Jakie bakterie kupić do oczyszczalni?

Szukając bakterii do oczyszczalni, można wybierać pomiędzy środkami eksploatacyjnymi do aplikacji w formie proszku, lub w saszetkach. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od preferencji użytkownika. Środki do likwidacji nadmiaru tłuszczów i osadów w zbiornikach, w których doszło do obniżenia liczebności kolonii pożytecznej mikroflory oraz preparaty do udrażniania kanalizacji i drenów rozsączających przydomowej oczyszczalni, są oferowane jako granulat do aplikacji w formie uprzednio przygotowanego roztworu. 

W ofercie Biozym dostępne są następujące preparaty zawierające bakterie do oczyszczalni:

 • Enzybac – proszek zawierający koncentrat aktywnych enzymów i kultury pożytecznych bakterii. Jest przeznaczony do aplikacji w formie roztworu wodnego, którego stężenie i ilość dobiera się do rodzaju i pojemności zbiornika oczyszczalni. Enzybac sprawdza się nie tylko w przydomowych oczyszczalniach, jest też stosowany do obróbki ścieków komunalnych na innych etapach uzdatniania ścieków.
 • Neozyme – to preparat dla użytkowników, którzy preferują wygodną aplikację bez konieczności realizowania jakichkolwiek czynności przygotowawczych. Neozyme jest dostępny jako 25-gramowe saszetki. Zawierają koncentrat bakterii do oczyszczalni i enzymy aktywne. Wystarczy wrzucić saszetkę do zbiornika oczyszczalni lub miski ustępowej w domu. Ilość saszetek dobiera się na podstawie wielkości i rodzaju zbiornika przydomowej oczyszczalni. Dokładna instrukcja dozowania jest dostępna na opakowaniu.
 • Biomax – to koncentrat do aplikacji jako roztwór. Służy do oczyszczania drenaży zanieczyszczonych osadem organicznym. Skutecznie usuwa zalegające złogi biologiczne i udrażnia dreny rozsączające. 

CPL-50-G – preparat do likwidacji tłuszczów w ściekach. Można aplikować go do odpływu lub bezpośrednio do zanieczyszczonego zbiornika oczyszczalni. Duże stężenia aktywnych enzymów gwarantuje natychmiastową inicjację procesu biologicznego rozkladu i szybki przyrost pożytecznej mikroflory oczyszczalni.