Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Biopreparaty do ścieków komunalnych

Sieci kanalizacyjne odprowadzające ścieki są narażone na powstawanie różnego typu zatorów i niedrożności. Aby tego uniknąć, warto stosować odpowiednie środki przyspieszające rozkładanie się zanieczyszczeń, a także udrażniające systemy w razie potrzeby. W naszej ofercie znajdziesz biopreparaty do ścieków komunalnych, które ułatwiają konserwację instalacji kanalizacyjnych zarówno o zastosowaniu przemysłowym, jak i typowo komunalnym (miejskim czy gminnym).

Warto zaopatrzyć się w środki, dzięki którym będzie można na bieżąco reagować na nieprawidłowości, takie jak powstawanie zatorów, uciążliwych odorów czy błon biologicznych. Ważna jest także regularna konserwacja systemów, poprzez wspieranie ich funkcjonowania preparatami przyspieszającymi rozkład zanieczyszczeń.

Wśród biopreparatów do ścieków komunalnych znajdziesz między innymi:

  • preparaty do likwidacji tłuszczów,
  • enzymatyczne udrażniacze,
  • enzymatyczne preparaty do obróbki ścieków,
  • aktywatory kompostowania

Każdy z nich jest przyjazny dla środowiska naturalnego – nie zawiera szkodliwych substancji. Ponadto rozkłada zanieczyszczenia do prostych związków, które mogą być bezpiecznie wydalane z systemu na zewnątrz. Stosowanie biopreparatów do ścieków komunalnych jest zatem wyrazem troski o środowisko naturalne.

Biopreparaty do likwidacji tłuszczów

Jedną z popularnych kategorii w naszej ofercie są biopreparaty do ścieków komunalnych, które służą do neutralizowania i likwidowania tłuszczów trafiających do instalacji kanalizacyjnej. Wysokie nasycenie takich substancji nie jest korzystne – mogą powodować powstawania odorów, a także osiadać na zbiornikach, zasobnikach i rurach, doprowadzając do niedrożności. 

Preparaty do likwidacji tłuszczów zawierają odpowiednio dobrane enzymy i bakterie, rozkładają więc nie tylko tłuszcze, ale również takie substancje, jak:

  • smary,
  • białka, 
  • węglowodany, 
  • celuloza.

Dzięki ich działaniu instalacje odprowadzające ścieki komunalne mogą zachować swoją drożność i są wolne od odorów. Biopreparaty do neutralizacji tłuszczów można stosować również w zakładach przemysłowych, które produkują dużą ilość tego typu zanieczyszczeń.