Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Biopreparaty do ścieków z gastronomii

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są ekologiczne preparaty, które są przeznaczone do stosowania w szambach i oczyszczalniach ścieków, zarówno przydomowych, jak i komunalnych. Oferowane środki mogą być także używane jako udrożniacze drenaży i odpływów. Proponowane środki nie zawierają substancji żrących i szkodliwych, w ich składzie znajdują się natomiast szczepy bakterii oraz enzymy odpowiedzialne za rozkład substancji organicznych. 

Biopreparaty do ścieków z gastronomii ‒ co warto wiedzieć?

Biopreparaty enzymatyczno-bakteryjne w efekcie swojego działania, rozkładają papier, węglowodany, białka, tłuszcze i inne nieczystości organiczne na dwutlenek węgla, azot i wodę. Ponadto, środki hamują rozwój wirusów i chorobotwórczych bakterii, usprawniają obróbkę ścieków komunalnych, umożliwiają udrażnianie rur i odpływów, jak również usunięcie tłuszczów ze ścieków przemysłowych czy likwidację kożuchów tłuszczowych. 

Ich stosowanie jest polecane szczególnie w miejscach, do których trafiają ścieki pochodzenia gastronomicznego. Takie nieczystości zawierają sporo tłuszczów, które mogą powodować powstawanie kożuchów tłuszczowych, a w konsekwencji niedrożności i zatory.

Dlatego głównym zadaniem biopreparatów do ścieków z gastronomii jest właśnie wspieranie procesu rozkładania tłuszczów. Takie środki zawierają odpowiednio dobraną mieszankę enzymów i szczepów bakterii, które przyspieszają rozkład substancji tłuszczowych do prostych związków. Takie pozostałości mogą być wydalane do środowiska bez żadnego ryzyka dla ekologii. 

Zaletą stosowania biopreparatów do ścieków z gastronomii jest ochrona przed powstawaniem uciążliwych odorów, których źródłem mogą być nierozłożone substancje. Jest to szczególnie ważne w miejscach związanych z przygotowanie posiłków, w których musi panować sterylna czystość, a wszelkie nieprzyjemne zapachy są niedopuszczalne. Stosowanie biopreparatów do ścieków komunalnych to zatem liczne korzyści dla właścicieli wszelkich miejsc zajmujących się obróbką żywności. 

Inne zalety biopreparatów

Wśród najistotniejszych plusów warto wymienić: 

 •  nie są szkodliwe dla ludzi, zwierząt i roślin,
 •  efekt działania ekologicznych preparatów jest lepszy  o środków chemicznych,
 •  przyspieszają biologiczny rozkład ścieków,
 •  niwelują nieprzyjemne zapachy,
 •  wydłużają żywotność instalacji,
 •  udrażniają instalację,
 •  poprawiają komfortu użytkowania instalacji.

Biopreparaty do ścieków z gastronomii są polecane do wszystkich miejsc zajmujących się obróbką żywności i które produkują zanieczyszczenia związane właśnie z tym procesem. Chodzi przede wszystkim o ścieki zawierające tłuszcze, ale także celulozę, białka i węglowodany. 

Biopreparaty w sklepie Biozym – dlaczego warto z nami współpracować?

 • Oferujemy duży wybór biopreparatów do ścieków z gastronomii, ale też do szamba i oczyszczalni ścieków.
 • Zapewniamy sprawne dostawy każdego z zamówień.
 • Możemy pochwalić się specjalistyczną wiedzą z zakresu ekologicznych preparatów i zawsze pomagamy naszym klientom w wyborze tego odpowiedniego.
 • Proponujemy atrakcyjne ceny i często organizujemy promocje. 

Zapraszamy na zakupy!