Wyświetlanie 1–16 z 19 wyników

Likwidacja odorów w gospodarstwach domowych

Nieprzyjemne zapachy są szczególnie uciążliwe, jeśli powstają w gospodarstwach domowych. W końcu każdemu zależy na tym, by dom był wolny od zanieczyszczeń, smrodu, a przede wszystkim szkodliwych mikroorganizmów, które są odpowiedzialne za jego powstawanie. Niestety nieprzyjemna woń pojawia się dość często i wcale nie musi być wynikiem zaniedbań higienicznych. 

Odory w gospodarstwach domowych mogą być związane z nieprawidłowo działająca kanalizacją, niewydolną pracą przydomowych oczyszczalni czy z gromadzeniem się zanieczyszczeń w sprzęcie gospodarstwa domowego, takim jak pralki czy zmywarki do naczyń. Jak sobie z nimi radzić?

Warto zaopatrzyć się w preparaty, które umożliwią skuteczną likwidację odorów. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór preparatów, które działają nie tylko efektywnie, ale także są przyjazne dla środowiska.

Likwidacja smrodu w gospodarstwach domowych

Odory, które powstają w gospodarstwach domowych, to najczęściej efekt gromadzenia się substancji będących źródłem nieprzyjemnego zapachu. Jeśli chodzi o sprzęt AGD, mogą być to na przykład resztki jedzenia zalegające w odpływach. Aby się ich pozbyć, należy zastosować środki, które przyspieszą ich rozkład i zneutralizowanie. Nie trzeba w tym celu stosować agresywnych preparatów chemicznych. Do likwidacji smrodów w gospodarstwach domowych bardzo dobrze sprawdzą się ekologiczne produkty, których skład jest oparty na:

 • selekcjonowanych szczepach pożytecznych bakterii, 
 • enzymach, 
 • minerałach.

Takie składniki przyspieszają rozkład zalegających zanieczyszczeń do prostych związków – wody, azotu i dwutlenku węgla, które mogą zostać bezpiecznie usunięte z gospodarstwa domowego, bez szkody dla środowiska naturalnego. Choć wspomaganie się takimi środkami jest szczególnie często stosowane w zakładach przemysłowych, rolniczych i zajmujących się przetwórstwem żywności, mogą one przydać się także w domu. Uciążliwe zapachy wydobywające się z:

 • odpływów kanalizacyjnych, 
 • szamba, 
 • kratek ściekowych, 
 • przydomowych oczyszczalni, 
 • sprzętu AGD,

mogą znacząco obniżać komfort życia, dlatego warto im skutecznie zapobiegać. Proponowane preparaty do likwidacji smrodu w gospodarstwach domowych można stosować bez obaw o szkodliwy wpływ na środowisko naturalne – jest to ich podstawowa zaleta. 

Preparaty do likwidacji odorów w domu – jakie wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz ekologiczne środki przeznaczone do wielu zastosowań. Niektóre są szczególnie polecane do szamb i przydomowych oczyszczalni, inne sprawdzą się w kuchniach i łazienkach. To sprawia, że nasz asortyment może być interesujący nie tylko dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ale także mieszkań. Kanalizacja w blokach nie zawsze działa tak, jak powinna, dlatego warto wspomóc skuteczne usuwanie zanieczyszczeń.

Polecamy w szczególności:

 • saszetki do eksploatacji oczyszczalni (przeznaczone do wrzucania do toalety),
 • regeneratory deszczówki i oczek wodnych,
 • odtłuszczacze do ścieków,
 • przyspieszacze kompostowania,
 • preparaty enzymatyczne do pralek i zmywarek.

Dzięki ekologicznym preparatom do likwidacji smrodu w gospodarstwach domowych można zatem zadbać o czystość i higienę w sposób kompleksowy – zarówno o kuchnię i łazienkę, jak i o ogród, szambo i domową oczyszczalnię. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi produktami.