Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Likwidacja odoru w produkcji zwierzęcej

Produkcja zwierzęca to działalność, która jest szczególnie narażona na powstawanie uciążliwych odorów. Są one związane przede wszystkim z generowaniem odpadów w trakcie hodowli trzody, bydła i drobiu, ale także z produkcją mięsa. W drugim przypadku zagrożenie stanowi przede wszystkim duża ilość tłustych odpadów, które muszą być wydalane do kanalizacji. 

Jak radzić sobie w tak wymagających warunkach? Jak usprawnić produkcję, a jednocześnie zapewnić w obiektach hodowlanych i przetwórczych higieniczną czystość? Rozwiązaniem są biopreparaty, które służą do likwidacji odoru w produkcji zwierzęcej, a także przyspieszające biodegradację odpadów, które powstają podczas jej prowadzenia. 

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim:

  • środki do utylizacji gnojowicy,
  • przyspieszacze kompostowania,
  • produkty do likwidacji tłuszczów w ściekach.

Dlaczego warto się na nie zdecydować? Działają one bardzo skutecznie, a jednocześnie są ekologiczne – w ich składzie nie znajdziesz żadnych substancji, które po wydaleniu do kanalizacji szkodzą środowisku naturalnemu. Produkty są również bezpieczne dla zwierząt hodowlanych oraz pracowników, którzy się nimi zajmują. Sprawdź, który preparat sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

 Likwidacja smrodu w produkcji zwierzęcej – utylizacja gnojowicy

Gnojowica to substancja, która stanowi główne źródło odoru w produkcji zwierzęcej. Jej powstawanie jest nieuniknione, ponieważ składa się ona z odchodów zwierzęcych. Ważne jest jednak, aby zadbać o jej prawidłową utylizację. Problemem, który pojawia się w wielu zakładach zajmujących się produkcją zwierzęcą, jest gęstnienie gnojowicy, powstawanie kożuchów i twardych skorup, które powodują niedrożności.

Aby tego uniknąć, warto wybrać produkt enzymatyczny, na przykład AGROZYME. Sprawdzi się idealnie w likwidacji smrodu w produkcji zwierzęcej, utrzyma gnojowicę w formie płynnej i rozłoży twarde elementy, które mogą zatykać kanały i osiadać w zbiornikach. 

Co więcej, poprawia on też właściwości nawozowe tej substancji, dzięki czemu można ją z powodzeniem wykorzystywać w uprawie roślin, ograniczając używanie sztucznych nawozów azotowych. 

Warto zdecydować się na preparaty enzymatyczno-bakteryjne, ponieważ:

  • ograniczają ryzyko wylęgania się larw much i pasożytów,
  • wpływają pozytywnie na zdrowie i warunki bytowania zwierząt,
  • ułatwiają kompostowanie gnojowicy,
  • poprawiają strukturę gleby (przy stosowaniu gnojowicy jako nawozu),
  • nie uszkadzają urządzeń, nie powodują korozji,
  • są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Jeśli zatem szukasz produktów skutecznych, a przy tym w pełni ekologicznych, środki do likwidacji odoru w produkcji przemysłowej, które znajdziesz w naszej ofercie, będą idealnym wyborem. Dzięki nim możesz poprawić warunki prowadzenia hodowli, a także zdrowie zwierząt – zastosowane enzymy ograniczają ryzyko występowania chorobotwórczych organizmów. 

Poprawa jakości nawozu to z kolei szansa ograniczenia wydatków na zakup nawozów sztucznych i lepsze plony. Korzyści jest zatem sporo – przejrzyj ofertę i dowiedz się więcej na temat poszczególnych produktów.