Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Likwidacja tłuszczów w ściekach

Tłuszcze w ściekach są substancjami, których może być trudno pozbyć się bez zastosowania dodatkowego wsparcia w postaci odpowiednio dobranych preparatów. Tłuste nieczystości mogą powodować niedrożności w postaci kożuchów, mogą osiadać na przewodach i zbiornikach, a ich usunięcie wymaga stosowania odpowiednio dobranych środków. Dlatego warto zaopatrzyć się w produkty, które w sposób ekologiczny pomogą uporać się z takimi problemami i przyspieszą biodegradację tłustych zanieczyszczeń w ściekach. 

Preparaty, które znajdziesz w naszej ofercie, są przeznaczone do ścieków:

  • przemysłowych, 
  • z produkcji zwierzęcej,
  • z produkcji rolnej,  z gastronomii
  • komunalnych,
  • z gospodarstw domowych, 
  • z branży Horeca.

Jak więc widać, są to one uniwersalne – likwidacja tłuszczów w ściekach może przydać się w wielu miejscach. Warto wybierać środki, które działają skutecznie, a przy tym są przyjazne dla środowiska. Takie właśnie znajdziesz w naszym asortymencie. Ich skład jest oparty na organicznych substancjach, które nie szkodzą ludziom, zwierzętom ani roślinom. 

Likwidacja kożuchów w ściekach – jak to działa?

Oferujemy wyłącznie ekologiczne preparaty, które bez ryzyka mogą być stosowane w kanalizacjach, a także wydalane z nich na zewnątrz bez szkody dla środowiska. W jaki sposób następuje likwidacja tłuszczów za ich pomocą?

Oferowane produkty mają odpowiednio dobrane składy. Opierają się one przede wszystkim na enzymach, które przyspieszają rozkład tłuszczów do prostych kwasów tłuszczowych i wody. W takiej formie mogą być bezpieczne usuwane poza system kanalizacyjny. Co więcej, zastosowane substancje, minimalizują ryzyko powstawania kożuchów tłuszczowych, które stanowią siedlisko mikroorganizmów oraz odorów.

Stosowanie oferowanych produktów daje zatem liczne korzyści. Przede wszystkim jednak pozwala pozbyć się uciążliwych zanieczyszczeń w sposób w pełni ekologiczny.

Likwidacja tłuszczów w ściekach – dlaczego jest tak ważna?

Zbyt wysoka ilość tłuszczów w ściekach, zarówno komunalnych jak i przemysłowych, może być szkodliwa. Przede wszystkim powoduje osadzanie się zanieczyszczeń w odpływach i instalacjach, powodując niedrożności. Kożuchy tłuszczowe stanowią z kolei źródło szkodliwych bakterii i uciążliwych zapachów. 

Stosowanie preparatów do likwidacji tłuszczów pozwalają na:

  • przyspieszenie rozkładu zanieczyszczeń (nie tylko tłuszczów, ale też celulozy, białek i węglowodanów),
  • upłynnienie tłuszczów w ściekach,
  • likwidację nieprzyjemnych zapachów.

Jest to ważne przede wszystkim tam, gdzie odpadów tłuszczowych jest dużo. Sprawdzą się m.in. w lokalach gastronomicznych, zakładach produkcyjnych, gospodarstwach rolnych, a także w komunalnych oczyszczalniach ścieków.

Oferujemy przede wszystkim produkty w formie koncentratów, dlatego ich stosowanie jest bardzo wydajne. Działają bardzo efektywnie niezależnie od miejsca zastosowania – sprawdzą się zarówno w przypadku odpadów zwierzęcych, jak i smarów pochodzenia przemysłowego. 

Dostępne w naszej ofercie produkty pozwolą pozbyć się problemu zalegania tłuszczów w ściekach i powstawania kożuchów tłuszczowych – sprawdź dostępne biopreparaty w różnych formach.