Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Biopreparaty do szamba

Przy wielu posesjach, zwłaszcza na wsi, wciąż znajdują się szamba. Eksploatacja szamba związana jest z kilkoma obowiązkami, między innymi z regularnym opróżnianiem zbiornika. Aby zminimalizować ilość ścieków, wydłużyć przerwy między czyszczeniem i zwiększyć żywotność szamba, konieczne jest stosowanie odpowiednio dobranych biopreparatów.

Biopreparaty a bakterie

Biopreparaty to preparaty, w składzie których znajdują przede wszystkim wyselekcjonowane bakterie i enzymy selektywne, a także dodatki aktywizacyjne, między innymi mikroelementy i witaminy. Na rynku znajdziemy biopreparaty wielu producentów, środki w postaci tabletek, jak również proszku, płynu, a także wygodnych w użytkowaniu saszetek ‒ saszetkę wystarczy wrzucić do toalety i spłukać wodę. Gotowe!

Szambo ‒ o czym pamiętać?

Szambo to zamknięty zbiornik. W omawianym, szczelnie zamkniętym zbiorniku nie zachodzą procesy fermentacyjne, a wszelkie odpady nie podlegają dalszej obróbce, co skutkuje nieprzyjemnymi zapachami, a także koniecznością częstego opróżniania szamba. Częste opróżnianie szamba związane jest natomiast z dodatkowymi wydatkami. Warto więc podjąć kroki, dzięki którym możliwa będzie minimalizacja ścieków, tutaj niezastąpione są wspomniane biopreparaty.

Biopreparaty do szamb ‒ dlaczego są konieczne?

Stosowanie biopreparatów niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim wymienić tutaj możemy takie, jak:

neutralizacja nieprzyjemnych zapachów ‒ porządne biopreparaty niwelują nieprzyjemne zapachy, co przekłada się na większy komfort użytkowników

rozkład zanieczyszczeń ‒ zadaniem biopreparatów jest także rozkład tłuszczy, białka, celulozy i innych substancji

mniejsza ilość odpadów ‒ działanie biopreparatów prowadzi do znacznego zmniejszenia ilość ścieków.

Wszystko to sprawia, że żywotność szamba jest większa, nie sprawia ono problemów w postaci częstego wypompowywania, a użytkownikom nie dokuczają nieprzyjemne zapachy.

Biopreparaty ‒ propozycje

Jak już wspomnieliśmy powyżej, wybór preparatów jest dość duży, z myślą o wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy kilka propozycji:

Koncentrat ENZYBAC® ‒ ów preparat to gwarancja sprawnego rozkładu zanieczyszczeń organicznych w początkowym etapie biodegradacji, szybkiego namnażania efektywnych bakterii, ograniczenia mikroorganizmów patogennych w ściekach.

Warto też dodać, że ENZYBAC® jest w pełni bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

CPL-50-G ‒ CPL-50-G to enzymatyczno-bakteryjny preparat, który doprowadzi do szybkiego rozkładu tłuszczów oraz substancji organicznych. Dzięki działaniu preparatu znika problem związany z nieprzyjemnymi zapachami.

W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego biopreparatu, warto skonsultować się ze specjalistą, który odpowie na wszelkie pytania i pomoże podjąć najlepszą decyzję.
Podsumowanie

Wszyscy użytkownicy szamb powinni pamiętać o regularnym stosowaniu odpowiednio dobranych biopreparatów. Biopreparaty w postaci proszku, płynu, tabletek bądź saszetek to sposób na rozkład ścieków, zmniejszenie ich ilości, a co za tym idzie, rzadsze opróżnianie zbiornika. To nie koniec, dzięki omawianym preparatom można także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma Biozym. Dziękujemy!