Odory kuchrnno-sanitarne w gastronomii i hotelach

Odory ze ścieków kuchenno-sanitarnych w gastronomii i hotelach

Odory ze ścieków kuchennych i sanitarnych to często poważny problemem dla właścicieli, administratorów czy prowadzących: gospodarstwa agroturystyczne, zajazdy, karczmy, bary, restauracje, stołówki, bistra, jadłodajnie, domy wczasowe, wycieczkowe, pensjonaty, hotele, sanatoria, hostele, schroniska, obiekty usługowe, masarnie czy małe przetwórnie spożywcze…

Kompleksowe ekologiczne rozwiązywanie problemów ze ściekami kuchenno – sanitarnymi i odorami wydobywajacymi się z instalacji kanalizacyjno-ściekowych zapewniają koncentraty enzymatyczno-bakteryjne.
Aktywują one biodegradację – biochemiczny rozkład szkodliwych substancji organicznych w ściekach, na proste związki nieorganiczne: dwutlenek węgla, wodę i związki azotu, które z natury rzeczy są całkowicie obojętne dla najbardziej wrażliwych nozdrzy… właśnie dlatego, LIKWIDACJA UCIĄŻLIWYCH ODORÓW wydobywających się z: instalacji, armatury, kratek ściekowych, urządzeń kanalizacyjnych czy zbiorników gromadzących ścieki, jest pierwszym wymiernym efektem skuteczności działania koncentratów enzymatyczno-bakteryjnych.

Koncentraty spełniają wymogi ochrony środowiska, są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, nie niszczą oczyszczanych urządzeń, instalacji odprowadzających czy gromadzących ścieki.

Ekologiczne, biodegradowalne i skuteczne koncentraty biopreparatów:

– biodegradują zanieczyszczenia organiczne w ściekach kuchenno-sanitarnych umożliwiając ich bezpieczne rozsączanie,
– upłynniają i mineralizują tłuszcze osadzające się w kuchennych odpływach,
– rozkładają kożuchy tłuszczowe w zbiornikach gromadzącyh ścieki,
– rozkładają i usuwają osady i złogi gromadzące się w odpływach kanalizacjnych,
– oczyszczają i myją,
– odkamieniają,
– likwidują uciążliwe odory,

ponadto bardzo skutecznie usuwają:

– spalone tłuszcze,
– zapieczone i przysmażone resztki potraw ze spalonych garnków, patelni, płyt grzewczych,
– zwęglenia i nagary z grilli gastronomicznych, rusztów, płyt indukcyjnych,
– zjełczałe resztki żywności z kubłów na śmieci i śmietników,
– plamy po olejach i smarach z porowatych powierzchni: kostka betonowa, granit czy beton,
– sadzę i przypalone okopcenia z szyb kominków,

a także:

– likwidują zanieczyszczenia chemiczne po soli i chlorze,
– bardzo skutecznie czyszczą, odtłuszczają i myją.

Koncentraty biopreparatów do ekologicznej eksploatacji i konserwacji dedykowane są dla tych z Państwa, którzy chcą chronić posiadane w: firmach, zakładach, instytucjach bądź domach sprzęty, urządzenia i instalacje przed awariami czy przedwczesnym ich zużyciem – wynikającym ze stosowania agresywnej, często bardzo niebezpiecznej chemii.

Koncentraty biopreparatów do ekologicznej eksploatacji i konserwacji:

BIOLIT koncentrat enzymatyczno-bakteryjny – biologiczny likwidator tłuszczów i kożuchów tłuszczowych. Rozkłada tłuszcze gromadzące się w instalacjach i szambach, likwiduje kożuchy tłuszczowe powstające w zbiornikach gromadzących ścieki, usuwa odory z kuchennych odpływów, kratek ściekowych i kanalizacji.

BIOLIT systematycznie stosowany ogranicza osadzanie się tłuszczów w instalacjach i sieciach kanalizacyjnych, zapewniając ekologiczną likwidację problemów w funkcjonowaniu kanalizacji i szamb szczególnie w: obiektach agroturystycznych, gastronomicznych, hotelach, stołówkach, masarniach, przetwórniach spożywczych…

Koncentrat  nie zawiera mikroorganizmów chorobotwórczych ani związków toksycznych, szkodliwych dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego, nie niszczy oczyszczanyh sprzętów.

 

ENZYMIX koncentrat enzymatyczny – do rozkładania i usuwania osadów i złogów utrudniających odprowadzanie ścieków.

ENZYMIX zdecydowanie ułatwia oczyszczanie i udrożnianie odpływów z urządzeń sanitarnych, kratek ściekowych i instalacji kanalizacyjnych, a także z pralek automtycznych czy zmywarek – usuwa odory.
UWAGA! Częste stosowanie agresywnej chemii do mycia, oczyszczania, udrożniania i dezynfekcji odpływów, sanitariatów czy sieci kanalizacyjnych, powoduje porowatość wewnętrznych ścianek armatury. Szorstkość wnętrza instalacji zdecydowanie ułatwia osadzanie się w ich świetle zanieczyszczeń organicznych, a te z kolei są przyczyną wydzielających się fetorów.

Koncentrat nie niszczy oczyszczanych instalacji, likwiduje nieprzyjemne zapachy, systematyczne stosowany nie dopuszcza do osadzania się złogów organicznych w odpływach i rurach,  redukuje problemy związane z eksploatacją wewnętrznych instalacji kanalizacyjnych, wydłuża okres ich bezawaryjnego działania.

Skoncentrowane enzymy niezwykle skutecznie udrożniają, także zatykające się drenarskie systemy rozsączające i studnie chłonne w oczyszczalniach ścieków.
ENZYMIX skutecznie wspiera biodegradacją ścieków współpracując z preparatami stosowanymi do ich oczyszczania: ENZYBAC® lub NEOZYME.
Preparat jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego, nie uszkadza ceramiki, metalu, tworzyw sztucznych ani gumy.

 

WC ŻEL profesjonalny, ekologiczny, bardzo skuteczny żel do odkamieniania i oczyszczania toalet, pisuarów, bidetów. Czyści, odkamienia, usuwa nieprzyjemne zapachy, pomimo znakomitej skuteczności nie jest żrący, nie działa korodująco na oczyszczane urządzenia i instalacje kanalizacyjne. Systematycznie używany regeneruje instalację kanalizacyjną, stopniowo usuwając nagromadzone w niej złogi kamienia,  odkamieniania, także poniżej lustra wody.  Nie wywiera szkodliwego wpływu na procesy biologicznego rozkładu substancji organicznych w przydomowych oczyszczalniach ścieków z rozsączaniem, ze złożami biologicznymi czy szambach bezodpływowych.                                                                                                                                                                                                                            Koncentrat zawiera naturalne, ulegające biodegradacji koncentraty pochodzenia roślinnego, jednak z uwagi na niski odczyn pH, przy dłuższym stosowaniu może być drażniący dla skóry rąk, dlatego należy stosować gumowe rękawice, przy ewentualnym kontakcie z oczami przepłukać obficie wodą, a w razie potrzeby zasięgnąć porady lekarza. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Ekologiczne – Enzymatyczne tabletki do zmywarek, bez nabłyszczacza i soli: odtłuszczają, oczyszczają, likwidują nieprzyjemne zapachy ze zmywanych naczyń, usuwają nalot po herbacie i kawie, chronią szkło przed matowieniem, pozostawiają świeży zapach wewnątrz zmywarki.

Enzymy zawarte w tabletkach inicjują biodegradację już w momencie mycia naczyń, generują także rozkład tłuszczy i resztek jedzenia gromadzących się we wnętrzu zmywarki. Zbędne jest używanie: zmiękczaczy, nabłyszczaczy i środków zapachowych, jak podczas stosowania tabletek chemicznych.
Dodatkowo tabletki enzymatyczne umożliwiając zmywanie w niskich temperaturach (40 do 50°C lub tryb eco), skutecznie ograniczają zużycie energii elektrycznej.
W skład preparatu wchodzą immobilizowane enzymy i komponenty pochodzenia roślinnego, poprawiające jakość odprowadzanych ścieków i wspomagające pracę przydomowych oczyszczalni.

Enzymatyczne tabletki nie zawierają fosforanów, nie są żrące i w odróżnieniu od środków chemicznych nie działają korodująco. Bez stosowania dodatkowych środków, skutecznie odtłuszczają i myją zapewniając świeży zapach zmywanych naczyń i wnętrza zmywarki. Przechowywać w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. Trzymać z dala od dzieci.

 

Ekologiczny Odkamieniacz – koncentrat
Osady powstają na wszystkich przedmiotach mających bezpośredni kontakt z wodą. W największym stopniu na powstawanie osadów kamienia, narażone są wszelkie urządzenia do podgrzewania wody oraz mające kontakt z przepływającą ciepłą wodą.
Ekologiczny, całkowicie biodegradowalny koncentrat, oparty na bazie naturalnych związków pochodzenia roślinnego i skoncentrowanych kwasów roślinnych. Jest nieszkodliwy dla produktów żywnościowych i oczyszczanych urządzeń. Nie uszkadza: gumowych uszczelek, powierzchni akrylowych, metalowych, konglomeratów i PCW. Koncenrat nie zakłóca procesów biodegradacji ścieków, współpracuje z preparatami do ich oczyszczania: ENZYBAC® lub NEOZYME. Ekologiczny odkamieniacz jest polecany wszystkim, dla których ważna jest ochrona środowiska naturalnego.

Regularne usuwanie kamienia i osadów przynosi wielorakie korzyści:
– zapewnia sprawne działanie urzadzeń,
– wydłuża czas działania eksploatowanych sprzętów,
– obniża koszty eksploatacji, ograniczając liczbę potencjalnych awarii,
– zapewnia wymierne oszczędności energii elektrycznej, bowiem urządzenia oczyszczone z osadów kamienia    zużywają 25-30% mniej energii elektrycznej do ogrzania wody.     

Ekologiczny odkamieniacz jest środkiem drażniącym, należy używać go zgodnie z przeznaczeniem, w przypadku dostania się preparatu do oczu przepłukać dużą ilością wody i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Płyn do ręcznego mycia naczyń – enzymatyczny płynny koncentrat z dozownikiem do ręcznego mycia zatłuszczonych i przypalonych: naczyń, garnków, patelni, brytfann, blach z piekarników i grillowych rusztów. Doskonale myje, odtłuszcza, usuwa kuchenne przypalenia.

Enzymy umożliwiają bardzo skuteczne zmywanie, odtłuszczanie i czyszczenie spalonych i przypieczonych urządzeń, generuje biologiczny rozkład tłuszczów spływających do ścieków,  oczyszcza kuchenne odpływy, zachowując drożność domowej sieci kanalizacyjnej, usuwają odory z kuchennych odpływów i kratek ściekowych. Koncentrat zapewnia znakomitą wydajność, zmywa równie skutecznie jak najlepsze środki chemiczne.

Preparat jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego, nie uszkadza oczyszczanych urządzeń, enzymy w nim zawarte wspomagają pracę przydomowych oczyszczalni ścieków. Szczególnie polecany osobom, dla których ważna jest ochrona środowiska naturalnego.Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Stosować zgodnie z przeznaczeniem.

Enzymatyczny – Koncentrat do mycia podłóg jest mieszaniną enzymów, substancji powierzchniowo czynnych wytwarzanych na bazie surowców naturalnych i niealergizujących olejków eterycznych, jest bezpieczny dla ludzi zwierząt i środowiska naturalnego. Nie uszkadza ceramiki, metalu, tworzyw sztucznych, drewna czy gumy. Do mycia wszystkich rodzajów powierzchni: odtłuszcza, usuwa uporczywe zabrudzenia, pozostawia lekki połysk i przyjemny zapach.
Dzięki enzymom ma doskonałe właściwości czyszczące i odtłuszczające, nadaje się do wszystkich typów powierzchni, wspomaga pracę przydomowych oczyszczalni ścieków, nie działa drażniąco dzięki neutralnemu pH.

Enzymy zawarte w koncentracie wspomagają pracę przydomowych oczyszczalni ścieków. Polecany osobom, dla których ważna jest ochrona środowiska naturalnego.
Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Kuchenna pianka do odtłuszczania, odplamiania i czyszczenia. Ekologiczny koncentrat enzymatyczny do oczyszczania, odtłuszczania i usuwania plam z różnych kuchennych powierzchni. Atomizer spieniający ułatwia oczyszczanie elementów pionowych, spieniona pianka wolno z nich spływa.

Skutecznie odtłuszcza i czyści kuchenne blaty, stoły, szafki, kafelki i okapy, powierzchnie metalowe, granitowe, szklane, konglomeraty, płytki ceramiczne i tworzywa sztuczne.

Enzymy zawarte w koncentracie bardzo skutecznie rozkładają kuchenne zanieczyszczenia i tłuszcze, dzięki neutralnemu pH nie działa drażniąco i nie niszczy oczyszczanych urządzeń czy powierzchni. Wspomaga pracę przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb, nie zawiera alergennych składników zapachowych.  Polecany osobom, dla których ważna jest ochrona środowiska naturalnego. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

(OH) CLEAN – biodegradowalny koncentrat do usuwania trudnych i ekstremalnych zanieczyszczeń. Usuwa: zapieczone nagary, plamy po olejach i smarach, zwęglone i spalone resztki potraw, zjełczałe tłuszcze, zagniłe resztki żywności. Zmywa, oczyszcza, odtłuszcza i likwiduje nieprzyjemne zapachy. (OH) CLEAN jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Nie zawiera: agresywnych substancji korodujących, chloru aktywnego, utleniaczy.

Odtłuszczanie, zmywanie:
roztwór od 1 – 4% (od 10-40 ml na 1 litr wody)
płyt grzewczych, kuchenek elektrycznych i gazowych, przypalonych garnków, pomieszczeń kuchni, ścian, posadzek, schodów, wózków sklepowych, śmietników, pojemników na śmieci, koszy sklepowych czy zsypów.
Środek może być stosowany również do zabrudzonych powierzchni, takich jak: posadzki w halach, marketach, garażach.

Czyszczenie i usuwanie trudnych zanieczyszczeń:
roztwór 10% (od 10 ml na 1 litr wody)
usuwa zapieczone i przysmażone resztki potraw ze spalonych garnków, patelni, płyt grzewczych, zwęglenia i nagary z gastronomicznych grilli, płyt indukcyjnych, rusztów. Idealny do czyszczenia ciepłych powierzchni (do 80 °C), a także powierzchni przed malowaniem i klejeniem, śladów po gumie, zanieczyszczeń mineralnych (śladów po chlorze i soli) zanieczyszczonych olejem urządzeń, maszyn, narzędzi, silników, (nie wchodzi w reakcję ze szkłem).

Ekstremalne, uciążliwe  zanieczyszczenia:

koncentrat 100%
spalonych, zapieczonych, okopconych (garnków, szyb kominków), przypalonych olejów, nagarów ropopochodnych, zwęglonych smarów, plam po oleju z porowatych powierzchni (kostka betonowa, granit, beton).

(OH) CLEAN jest w 100% rozpuszczalny w wodzie i biodegradowalny. Nie zakłóca działania przydomowych oczyszczalni ścieków. Nie zawiera agresywnych substancji korodujących, chloru aktywnego, utleniaczy. Nie zawiera alkoholu, w temperaturach poniżej zera nie jest skuteczny.
Środki ostrożności – ze względu na wysokie pH 13,5 (OH) CLEAN należy chronić oczy i używać rękawice ochronne. Przy długotrwałym i przemysłowym stosowaniu używać: gumowe rękawice, okulary/maski i fartuchy ochronne. W przypadku dostania się preparatu do oczu przepłukać dużą ilością wody, w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

© Copyright Biozym®

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *