Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Aby oczyszczalnie ścieków i szamba działały wydajnie, czyli rozkład zanieczyszczeń następował w nich w pożądanych tempie, wymagają one zastosowania odpowiednich zabiegów. Jeśli zostaną zaniedbane, mogą pojawić się problemy, takie jak niedrożności, uciążliwy zapach czy powstawanie trudnych do usunięcia złogów. 

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania takim problemom jest stosowanie biopreparatów do oczyszczalni i szamb. Takie produkty zawierają wyselekcjonowane szczepy bakterii i enzymy, których zadaniem jest przyspieszanie procesu biodegradacji ścieków komunalnych, a także rozkład szkodliwych substancji do cząsteczek, które są obojętne dla środowiska, czyli:

  • dwutlenku węgla,
  • wody, 
  • związków azotu.

Im szybciej zachodzi pożądany proces rozkładu, tym mniejsze ryzyko pojawienia się uciążliwych odorów. Jest to istotne szczególnie w przypadku przydomowych szamb i oczyszczalni. 

Biopreparaty – gdzie znajdują zastosowanie?

W naszej ofercie znajdziesz biopreparaty, które mają różne właściwości. To sprawia, że zakres ich zastosowań jest bardzo szeroki. Sprawdzą się przede wszystkim w szambach, instalacjach i zbiornikach różnego rodzaju. Kupisz u nas między innymi środki służące do rozruchu oczyszczalni biologicznych i jednokomorowych. Oferujemy także regeneratory niedrożnych drenaży, które można wykorzystać w pracach interwencyjnych.

Działanie takich koncentratów pozwala na skuteczne oczyszczanie systemów rozsączających ścieki z osadów organicznych. Preparaty rozpuszczają złogi, oleje, tłuszcze i woski, które utrudniają pracę systemu, obniżając jego wydajność. Cechują się bardzo wysokim stężeniem szczepów bakterii, dlatego działają bardzo szybko.

Innym typem biopreparatów do oczyszczalni i szamb, które oferujemy, są produkty przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń tłuszczowych. Stosuje się je przede wszystkim w miejscach, które gromadzą ścieki przemysłowe – o dużym stężeniu tłustych osadów, czyli w:

  • przepompowniach, 
  • zbiornikach odtłuszczających,
  • studzienkach zbiorczych, 
  • zasobnikach bezodpływowych.

W każdym z tym miejsc preparaty likwidujące tłuszcz przywrócą wydajność działania oraz nie dopuszczą do tworzenia się trudnych do usunięcia osadów. Odpowiednio dobrane enzymy rozkładają tłuszcze na substancje proste , umożliwiając ich łatwe przyswojenie i rozłożenie przez bakterie.

Polecamy uwadze także biopreparaty do oczyszczalni i szamb, które opierają się wyłącznie na działaniu enzymów. Służą przede wszystkim udrażnianiu drenaży, odpływów i instalacji rozsączających ścieki. Takie produkty zawierają odpowiednio dobrane enzymy, które bardzo skutecznie rozkładają zanieczyszczenia, przywracając systemom drożność. Likwidują także nieprzyjemne odory, a ich ważną cechą jest przyjazność środowisku.

Biopreparaty do szamb – jakie wybrać?

Nasz oferta jest szeroka, dlatego znajdziesz w niej produkty przeznaczone do konkretnych potrzeb. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z przydomowej oczyszczalni ścieków, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w preparaty umożliwiające jej rozruch. Warto zdawać sobie sprawę, że dla prawidłowego działania takiego systemu niezbędne jest zaszczepienie złóż i reaktorów biologicznych, które będą rozkładać zanieczyszczenia.

Takie produkty sprawdzą się jednak nie tylko na samym początku działania oczyszczalni, ale także po opróżnieniu jej przez wóz asenizacyjny czy po okresie przestoju. Pożywka startowa pozwala na szybkie wznowienie procesu rozkładu. Dbamy o to, by w preparatach rozruchowych znajdowały się odpowiednio dobrane szczepy bakterii, które rozkładają nieczystości zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych. 

Wśród takich produktów szczególnie polecamy:

  • BIOSTART ZŁOŻE,
  • BIOSTART DRENAŻ.

Jeśli natomiast Twoja oczyszczalnia już działa, ale chcesz przyspieszyć rozkład zanieczyszczeń, wybierz saszetki Neozyme, które są przeznaczone szczególnie do zbiorników z napowietrzaniem i do instalacji z czynnym osadnikiem wstępnym. Zaletą tego produktu jest wygoda stosowania – saszetki wystarczy spłukać w toalecie. 

Proponujemy także szeroki wybór biopreparatów do oczyszczalni i szamb, a także do zastosowań przemysłowych. Między innymi są to aktywatory kompostowania oraz niezwykle skuteczne środki przyspieszające rozkład tłuszczów.