Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Ekologiczne preparaty do ogrodu

O ekologii warto pamiętać, także dbając o ogród. W naszej ofercie znajdziesz wiele preparatów, które Ci to ułatwią. Piękne rośliny i zadbane trawniki wcale nie wymagają stosowania agresywnych środków chemicznych. Ekologiczne preparaty do ogrodu bardzo skutecznie spełniają swoje funkcje, jednocześnie będąc przyjaznymi dla środowiska. 

W naszej ofercie znajdziesz: 

  • regeneratory do deszczówki,
  • regeneratory do oczek wodnych,
  • regeneratory do trawników,
  • przyspieszacze do kompostowania.

Oprócz środków przeznaczonych typowo do pielęgnacji roślin czy regeneracji zbiorników wodnych, podczas prac ogrodniczych przydadzą się także preparaty do czyszczenia. Opieka nad zielenią wiąże się przecież z powstawaniem zabrudzeń. W naszej ofercie znajdziesz bardzo skuteczne płyny do usuwania silnych zanieczyszczeń. Choć działają bardzo intensywnie, są bezpieczne dla środowiska i dla zdrowia użytkowników.

Przejrzyj dostępny asortyment i poznaj bliżej nasze produkty.

Jak działają ekologiczne preparaty do ogrodu?

Proponowane ekologiczne środki zostały skomponowane na bazie składników mineralnych i bakteryjnych. Zawierają także enzymy, które pobudzają określone procesy – regenerują wodę w zbiornikach lub korzystnie wpływają na wegetację roślin. Działają w zgodzie z naturą, nie zaburzając pracy ekosystemu w ogrodzie.

Kluczem do ich skuteczności jest odpowiednio dobrany skład zawierający substancje aktywne, skoncentrowane bakterie glebowe, minerały i enzymy – w zależności od przeznaczenia danego środka. 

Ekologiczne preparaty do ogrodu są zatem doskonałym wyborem dla każdego, komu zależy na pięknej, wypielęgnowanej zieleni, jednak nie chce sięgać po produkty, które swoim działaniem szkodzą naturze.

Polecamy uwadze w szczególności regeneratory do zbiorników wodnych i deszczówki. Są całkowicie bezpieczne dla roślin, zwierząt i ludzi, jednocześnie poprawiając parametry wody i ograniczając rozwój glonów i powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Stabilizują równowagę biologiczną, dzięki czemu ogrodowy staw czy zbiornik na deszczówkę jest czysty i zadbany. Przejrzyj ekologiczne preparaty do ogrodu dostępne w naszej ofercie.