Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Likwidacja odorów, smrodu w terenach zurbanizowanych

W terenach mocno zurbanizowanych obróbka ścieków komunalnych może stwarzać pewne trudności. Dotyczy to przede wszystkim obszarów, w których odpadów jest dużo, a sieci kanalizacyjne nie są przystosowane do przesyłania takiej ilości nieczystości. Może to skutkować nadmiernym obciążeniem instalacji lub wręcz powstawaniem zatorów. 

Jeśli szukasz środków, które pomogą Ci uporać się z niekorzystnymi zjawiskami, takimi jak uciążliwe odory czy powstawanie kożuchów tłuszczowych, zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej preparaty do likwidacji smrodu w terenach zurbanizowanych, przyspieszacze kompostowania przemysłowego oraz specjalistyczne produkty do obróbki ścieków komunalnych. Sprawdź, który z nich sprawdzi się najlepiej w określonych zastosowaniach.

Likwidacja smrodu w terenach zurbanizowanych – jak działa?

Odory w terenach zurbanizowanych są związane przede wszystkim ze zbyt mało wydajnym działaniem systemów kanalizacyjnych, oczyszczalni ścieków czy przepełnianiem się szamb. Zanieczyszczenia, które osiadają na elementach instalacji, powodują smród, który jest bardzo uciążliwy dla osób znajdujących się w pobliżu. Na szczęście można skutecznie zwalczać to zjawisko, a przy tym robić to bez szkody dla środowiska naturalnego. 

Preparaty do likwidacji odoru w terenach zurbanizowanych zawierają odpowiednio dobrane składniki, wśród których można wskazać:

  • substancje mineralne, 
  • substancje mikrobiologiczne,
  • immobilizowane enzymy, 
  • szczepy pożytecznych bakterii.

Każdy z nich działa w nieco inny sposób. Przykładowo: enzymy służą do rozbijania cząstek wielkich jak tłuszcze, węglowodany czy białka – i efektywnego usuwania ich z systemu kanalizacyjnego. Następnie bakterie rozkładają to co „strawiły” enzymy do prostych związków – wody, azotu, dwutlenku węgla. 

Pozostałości rozpadu są neutralne dla otoczenia, z co najważniejsze dla osób korzystających z instalacji i szamb – nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Jeśli więc szukasz ekologicznych preparatów do likwidacji smrodu w terenach zurbanizowanych, nasze produkty będą bardzo dobrym wyborem. Przejrzyj ofertę i sprawdź, co proponujemy.