Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Preparaty do ścieków przemysłowych

Ścieki przemysłowe zwykle zawierają nieco inne substancje niż nieczystości komunalne, dlatego ich utylizacja może wymagać więcej wysiłku. Warto w tym celu zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty, które pozwolą wyeliminować nieprzyjemne zapachy, a także przyspieszyć rozkład substancji takich jak:

  • tłuszcze, 
  • białka, 
  • węglowodany, 
  • celuloza, 

które często stanowią składnik ścieków przemysłowych.

Stosując środki o odpowiednio zbilansowanym składzie, można utylizować większość płynnych odpadów przemysłowych, poprzez zintensyfikowanie rozkładu obecnych w nich substancji. Dlaczego warto używać preparatów do ścieków przemysłowych? Co można zyskać?

Środki do ścieków przemysłowych – zalety stosowania

Koncentraty enzymatyczno-bakteryjne wpływają na przyspieszenie rozkładu substancji, które znajdują się w ściekach przemysłowych. Mowa między innymi o tłuszczach, smarach i celulozie. Biodegradacja do prostych związków eliminuje ryzyko występowania uciążliwych odorów, ale także chroni przed powstawaniem zatorów i niedrożności. 

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim preparaty do likwidowania zanieczyszczeń tłuszczowych, ponieważ to właśnie takie nieczystości są najtrudniejsze w szybkiej i efektywnej biodegradacji.

Proponujemy preparaty do:

  • likwidacji tłuszczów w ściekach przemysłowych, 
  • przyspieszania biodegradacji ścieków,
  • likwidacji kożuchów tłuszczowych, 
  • neutralizacji tłuszczów w ściekach komunalnych. 

Oprócz typowych preparatów do ścieków przemysłowych kupisz u nas także produkty do stosowania w oczyszczalniach ścieków i szambach – możesz wybrać środek, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby. Każdy z nich jest ekologiczny – zawiera substancje, które są neutralne dla środowiska naturalnego, a wręcz działają korzystnie, likwidując szkodliwe związki obecne w nieczystościach. 

Proponujemy także przyspieszacze kompostowania przemysłowego, które aktywizują biodegradację odpadów nawet o 1/3. Zawierają bakterie i enzymy, które chronią przed powstawaniem odorów. Przejrzyj naszą ofertę i sprawdź szczegóły działania poszczególnych produktów.