Likwidacja odorów – preparaty ekologiczne
Odorami najprościej można określić takie własności substancji, związków chemicznych oraz ich mieszanin, które wywołują intensywne, negatywne wrażenia dla naszego węchu.
W mieszkaniach, domach, ogrodach uciążliwe, nieprzyjemne zapachy najczęściej wydobywają się z:
- ubikacji,
- umywalek,
- zmywarek,
- pralek,
- zmywarek,
- odpływów,
- kratek ściekowych,
- domowej kanalizacji,
- przydomowych oczyszczalni ścieków,
- szamb,
- pojemników na śmieci,
- oczek wodnych,
- kompostowników.
Preparaty do likwidacji smrodu, które są dostępne w naszej ofercie, mają za zadanie neutralizować źródła odorów. Odpowiednio dobrany skład proponowanych środków przyspiesza rozkład substancji emitujących nieprzyjemne zapachy. Ulegają one biodegradacji, czyli rozkładowi do prostych związków, obojętnych zarówno dla środowiska, jak i dla ludzi – pod względem zapachu.
Dlatego, jeśli z Twojej kanalizacji czy przydomowej oczyszczalni wydobywają się uciążliwe odory, wcale nie musisz godzić się z takim stanem rzeczy. Preparaty do likwidacji odoru działają skutecznie, a przy tym są przyjazne dla środowiska. Nasza oferta obejmuje środki ekologiczne, czyli takie, które nie szkodzą roślinom, zwierzętom ani ludziom. Można zatem używać ich bez obaw o negatywny wpływ na ekosystem.
W asortymencie znajdziesz środki do usuwania odorów w domu, które sprawdzą się w codziennym użytku, ale także preparaty specjalistyczne. Proponujemy produkty o składzie specjalnie dobranym do użytku w takich branżach jak:
- rolnictwo,
- przemysł,
- produkcja zwierzęca,
- Horeca.
Kupisz u nas również preparaty do stosowania w terenach zurbanizowanych, czy tam, gdzie w ściekach pojawia się dużo tłuszczów i innych zanieczyszczeń wymagających skutecznego neutralizowania.
Likwidacja odorów – na czym polega?
Odory powstają w efekcie procesów rozkładu zanieczyszczeń organicznych. Jeśli proces ten przebiega bez ingerencji człowieka, powstają szkodliwe często szkodliwe substancje organiczne, które mogą mieć właściwości chorobotwórcze. W efekcie ich powolnego rozkładu wydzielają się (towarzyszące przez długi czas) uciążliwe smrody.
Można jednak temu przeciwdziałać i wspomagać rozkład zanieczyszczeń, tak by uciążliwy fetor został wyeliminowany i nie powstawał.
Najskuteczniejszą, naturalną i ekologiczną metodą pozbycia się problemów z nieznośnymi zapachami jest ich biodegradacja – biochemiczny rozkład szkodliwych substancji organicznych przy użyciu preparatów do likwidacji smrodu. Co ważne, takie środki nie muszą wpływać szkodliwie na ekosystem. Proponowane przez nas produkty działają skutecznie, ale są bezpieczne dla środowiska.
Likwidację odorów umożliwiają biopreparaty, które od momentu ich zastosowania niezwykle skutecznie aktywują, przyspieszają i wspomagają procesy mineralizacji, czyli rozkładu uciążliwych i odorogennych substancji.
Koncentraty biopreparatów, bo o nich mowa, rozkładają zanieczyszczenia w sposób całkowicie eliminujący możliwość powstawania odorów, zgodnie z zasadą: „skuteczniej likwidować przyczyny, niż (będące domeną środków chemicznych) skutki”.
Istota działania biopreparatów sprowadza się do skutecznego rozkładu odorogennych związków organicznych, zanim zaczną wydzielać nieprzyjemne zapachy.
W efekcie ich stosowania szkodliwe substancje organiczne ostatecznie rozkładają się do dwutlenku węgla, wody i prostych związków azotu – czyli substancji całkowicie organoleptycznie obojętnych dla naszego węchu.
Preparaty do likwidacji smrodu
Enzymatyczno-bakteryjne Koncentraty firmy Biozym, a także biopreparaty z linii „EKOLOGICZNY DOM” umożliwiają likwidację odorów wydobywających się z domowych instalacji: ubikacji, umywalek, pralek, zmywarek, kuchennych i łazienkowych odpływów czy instalacji kanalizacyjnych. Dają także możliwości skutecznego oczyszczania oczek wodnych, gromadzonej wody deszczowej, rozkładu składowanych czy kompostowanych bioodpadów.
Ekologiczne preparaty do likwidacji odorów w formie koncentratów nie niszczą oczyszczanych urządzeń, są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Szczególnie zalecane są do stosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków i w szambach zamiast agresywnych środków chemicznych, dewastujących oczyszczane urządzenia i instalacje kanalizacyjne oraz, co najistotniejsze, zakłócających procesy biodegradacji.