Likwidacja odorów w gospodarstwach domowych

Likwidacja odorów w gospodarstwach domowych

JAK ZLIKWIDOWAĆ ODORY W GOSPODARSTWIE DOMOWYM?

Częstą uciążliwością w mieszkaniach i domach są nieprzyjemne zapachy wydobywające się z: ubikacji, umywalek, zmywarek, pralek, odpływów, kratek ściekowych, domowej kanalizacji, przydomowych oczyszczalni ścieków, szamb, pojemników na śmieci, śmietników, oczek wodnych czy kompostownika.

Najskuteczniejszą, naturalną i ekologiczną metodą pozbycia się problemów z nieznośnymi zapachami jest biodegradacja – biochemiczny rozkład szkodliwych substancji organicznych.

Niezależnie od tego czy posiadamy: przydomową oczyszczalnię, szambo czy odprowadzamy ścieki do kanalizacji zbiorowej, koncentraty biopreparatów z linii „EKOLOGICZNY DOM” umożliwiają likwidację odorów wydobywających się z instalacji domowych: ubikacji, umywalek, pralek, zmywarek, kuchennych i łazienkowych odpływów czy instalacji kanalizacyjnych. Dają także możliwości skutecznego oczyszczania oczek wodnych, rozkładu składowanych czy kompostowanych bioodpadów.

Koncentraty biopreparatów aktywują procesy biodegradacji od momentu ich zastosowania. Rozkładając zanieczyszczenia – eliminują możliwość powstawania odorów, zgodnie z zasadą: „skuteczniej likwidować przyczyny, niż (będące domeną produktów chemicznych) skutki”.

Formuła koncentratów zapewnia ich maksymalną wydajność i skuteczność. Dzięki działaniu: odpowiednio dobranych enzymów, skoncentrowanych wyciągów z roślin, kompleksów pożytecznych bakterii, naturalnych substancji powierzchniowo czynnych, ekstraktów kwasów roślinnych i niealergizujących olejków eterycznych.
Koncentraty biopreparatów: nie niszczą oczyszczanych urządzeń, są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Dlatego są zalecane do stosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków i w szambach zamiast agresywnych środków chemicznych, które dewastują oczyszczane urządzenia i zakłócają procesy biodegradacji.
Koncentraty, umożliwiają także skuteczną likwidację odorów z oczyszczanych oczek wodnych, oraz w procesach: kompostowania i składowania segregowanych odpadów organicznych.

Żel WC biodegradowalny koncentrat do oczyszczania ubikacji, pisuarów i bidetów. Myje, likwiduje odory, usuwa kamień i osad, także poniżej lustra wody. Oparty na koncentratach kwasów pochodzenia roślinnego, nie zakłóca pracy przydomowych oczyszczalni, nie niszczy oczyszczanych urządzeń.

ENZYFIX koncentrat rozkładający ekologicznie materię organiczną i złogi zalegające w odpływach domowych urządzeń sanitarnych i kanalizacji.
Skutecznie oczyszcza wnętrza pralek, zmywarek, urządzeń do smażenia frytek.

TABLETKI DO ZMYWAREK enzymatyczne, ekologiczne tabletki do zmywania. Rozkładają tłuszcze i resztki jedzenia gromadzące się we wnętrzu zmywarki, usuwają: nalot po herbacie i kawie. Dzięki enzymom są skuteczne w niskich temperaturach (40°C lub tryb eco), co wpływa na oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i wody.

EKOLOGICZNY ODKAMIENIACZ płynny koncentrat do usuwania osadów kamienia: z ekspresów ciśnieniowych i przelewowych, czajników do wody, garnków elektrycznych, żelazek parowych oraz systemowych. Koncentrat jest całkowicie biodegradowalny. Oparty na bazie naturalnych ekstraktów i skoncentrowanych kwasów owocowych, nie zakłóca pracy przydomowych oczyszczalni ścieków.

EKOLOGICZNY ODKAMIENIACZ ze spryskiwaczem – płynny koncentrat do usuwania osadów kamienia zaschniętych zacieków i zabrudzeń z: baterii kuchennych, łazienkowych, prysznicowych, wanien, umywalek zlewów i płytek. Pojemnik z dozownikiem spieniającym ułatwia nanoszenie odkamieniacza na oczyszczane elementy. Koncentrat jest całkowicie biodegradowalny, oparty na bazie naturalnych ekstraktów i skoncentrowanych kwasów owocowych. Nie zakłóca pracy przydomowych oczyszczalni ścieków.

KUCHENNA PIANKA DO CZYSZCZENIA, ODTŁUSZCZANIA I ODPLAMIANIA – ekologiczny, enzymatyczny koncentrat oparty na składnikach pochodzenia roślinnego. Dzięki neutralnemu pH nie działa drażniąco, nie niszczy oczyszczanych urządzeń, nie zawiera alergennych składników zapachowych. Spieniający dozownik ułatwia oczyszczanie elementów pionowych.

EKOLOGICZNY PŁYNNY KONCENTRAT DO RĘCZNEGO MYCIA NACZYŃ – zawarte w koncentracie enzymy rozkładają tłuszcze, biologiczne osady, ułatwiają oczyszczanie naczyń po przypaleniach, Koncentrat: likwidując przykre zapachy, oczyszcza kuchenne odpływy i instalacje kanalizacyjne. Wspomaga oczyszczanie ścieków bytowo- gospodarczych w przydomowych oczyszczalniach i szambach.

EKOLOGICZNY PŁYNNY KONCENTRAT DO MYCIA PODŁÓG – mieszanina enzymów i substancji powierzchniowo czynnych na bazie surowców naturalnych i niealergizujących olejków eterycznych. Dzięki enzymom ma doskonałe właściwości czyszczące i odtłuszczające, nadaje się do wszelkiego typu powierzchni. Wspomaga oczyszczanie ścieków bytowo-gospodarczych w oczyszczalniach i szambach.

BIOLOGICZNY ODTŁUSZCZACZ – koncentrat enzymów i wyselekcjonowanych bakterii. Niezwykle skutecznie rozkłada: tłuszcze, smary, białka osadzające się w kuchennych: odpływach, syfonach, kratkach ściekowych i domowych instalacjach kanalizacyjnych. Wspomaga oczyszczanie ścieków bytowo-gospodarczych w przydomowych oczyszczalniach i szambach.

(OH) CLEAN – biodegradowalny koncentrat do usuwania trudnych i ekstremalnych zanieczyszczeń. Usuwa: zapieczone nagary, plamy po olejach i smarach, zwęglone i spalone resztki potraw, zjełczałe tłuszcze, zagniłe resztki żywności. Zmywa, oczyszcza, odtłuszcza i likwiduje nieprzyjemne zapachy. (OH) CLEAN jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Nie zawiera: agresywnych substancji korodujących, chloru aktywnego, utleniaczy.

KOMPOSTER-EB – enzymatyczno-bakteryjny ekologiczny koncentrat do kompostowania odpadów organicznych. Zawiera wyselekcjonowane mikroorganizmy, immobilizowane enzymy oraz substancje aktywujące proces kompostowania. Przyspiesza biologiczny rozkład odpadów organicznych, skraca do 6-7 tygodni czas uzyskania dojrzałego kompostu. Likwiduje odory powstające w trakcie kompostowania i składowania segregowanych odpadów organicznych, zmniejsza objętość kompostowanej czy gromadzonej w pojemnikach biomasy.

BACTI-FLOR – biologiczno-mineralny koncentrat do przywracania i stabilizowania równowagi biochemicznej w zbiornikach wodnych. Zapobiega zakwitom, zielenieniu, mętnieniu wody, hamuje wzrost glonów i powstawanie szlamu.

BRI – BIOLOGICZNY REGENERATOR IGLAKÓW koncentrat enzymatyczno-bakteryjny do regeneracji drzew i krzewów iglastych. Regeneruje chorujące rośliny, zapobiega brązowieniu igieł, zapewnia soczystą zieleń iglaków, utrzymuje optymalny odczyn pH gleby.

BRT – BIOLOGICZNY REGENERATOR TRAWNIKÓW koncentrat enzymatyczno- bakteryjny do aktywacji, regeneracji i konserwacji osłabionych po zimie, zniszczonych przez suszę czy wypalonych moczem zwierząt trawników.

Koncentraty biopreparatów z linii: „EKOLOGICZNY DOM” powstały by wspomagać ochronę środowiska przez zastępowanie agresywnych środków chemicznych stosowanych w gospodarstwach domowych. Jest to szczególnie ważne dla wspomagania procesów biodegradacji w ścieków bytowo-gostodarczych.
Należy jednak pamiętać, że w ściekach odprowadzających do przydomowych oczyszczalni czy szamb podstawą biodegradacji – jest systematyczne stosowanie ekologicznych koncentratów enzymatyczno-bakteryjnych do ich oczyszczania, generujących biochemiczny rozkład (mineralizację) szkodliwych substancji organicznych.

Biopreparaty stosowanie w procesach biodegradacji okazały się bardzo efektywne, dlatego na rynku pojawiła się szeroka gama takich produktów. Ponieważ ich jakość bywa „bardzo zróżnicowana”, ważne jest by w domostwach posiadających oczyszczalnie przydomowe lub szamba (od początku ich funkcjonowania), stosować najwyższej jakości koncentraty enzymatyczno bakteryjne do rozkładu zanieczyszczeń organicznych w ściekach.

Niezależne badania określiły najistotniejsze parametry biopreparatów decydujące o ich wysokiej skuteczności:

…„biopreparaty zawierające w składzie oprócz wysokiej koncentracji przetrwalnikowych bakterii dodatek immobilizowanych enzymów, odznaczają się osiąganą w krótszym czasie, znacznie wyższą efektywnością działania, aniżeli środki oparte wyłącznie na bakteriach…”

[mat.XXIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Technologiczna. WODA – Toruń 2014]

Określone wyżej warunki spełniają koncentraty enzymatyczno-bakteryjne, produkowane przez Przedsiębiorstwo Biozym® , zawierające wysoką koncentrację bakterii już w 1 gramie produktu oraz dodawane w fazie produkcji biopreparatów, odpowiednio dobrane kompleksy immobilizowanych enzymów.

Koncentraty enzymatyczno-bakteryjne:
– do rozruchu oczyszczalni
BioStart drenaż,
BioStart złoże,
a także
– koncentraty eksploatacyjne
– Enzybac® ,
– Neozyme.

                                                                                                                                                                               © Copyright Biozym®